Sukces, potomkowie Franciszka Sienkiewicza odnalezieni!

We wpisie ze stycznia 2018 r. szukałem potomków jednego z braci mojego prapradziadka, Bonifacego Jakuba, a konkretnie Franciszka Sienkiewicza. Wpis ten dostępny jest tutaj:

Szukamy członków rodziny 2. Potomkowie Franciszka Sienkiewicza

Przypomnę tylko, że Franciszek miał siedmiu synów, w tym Ignacego Sienkiewicza (1863-1919). Ignacy ożenił się z Zofią Czeplikowską i doczekali się kilkorga dzieci.

I jakież było moje zdziwienie i radość, gdy kilka dni temu otrzymałem email z komentarzem p. Małgorzaty Zatowka, która jest prawdopodobnie prawnuczką „naszego” Ignacego Sienkiewicza. Niesamowita historia. Pani Małgorzata podała mi numer telefonu do swojej cioci Krystyny, wnuczki Ignacego.

Oczywiście zadzwoniłem. I co się okazało? Że to strzał w dziesiątkę – „nasz” Ignacy oraz Ignacy wspomniany przez p. Małgorzatę to ta sama osoba.

Odbyłem z p. Krystyną ciekawą rozmowę, uzyskałem wiele ciekawych informacji. A że niedługo będę w Kielcach, gdzie p. Krystyna mieszka, to poznam szczegóły oraz zapoznam się z dokumentami i pamiątkami po tych Sienkiewiczach. Już nie mogę się doczekać.

I na pewno zdobędę wiele materiałów do nowych wpisów oraz na MyHeritage.

Uchylę tyko rąbka tajemnicy i zdradzę, że jeden z Sienkiewiczów był lotnikiem w 300 Dywizjonie Ziemi Mazowieckiej, dlatego wpis ozdabiam zdjęciem samolotu Wellington III BH-X, na którym on latał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę