Józef Kajetan Sienkiewicz herbu Wenda (1798-1852)

Józef Kajetan Sienkiewicz herbu Wenda (1798-1852)

Czekaliśmy na ustalenia z Wilna, ale było warto. Wyniki rocznej pracy są bardzo obiecujące. Musimy się z Tatą przez to przekopać, ale już dzisiaj mogę podać dane Józefa, najstarszego znanego do tej pory Sienkiewicza (ale to już nie jest najstarszy znany Sienkiewicz, raczej gdzieś w środku).

Otóż nazywał się Józef Kajetan Sienkiewicz, urodzony 5 marca 1798 r. w Sawkiszkach. Do tej pory jedynie przypuszczaliśmy, że zmarł przed 1870 r., czyli przed żoną Weroniką, która zmarła w 1870 r. jako wdowa. Teraz wiemy, że Józef Kajetan zmarł 13 listopada 1852 r.

Wiemy oczywiście, kto był jego ojcem, dziadkiem i pradziadkiem, prapradziadkiem i jeszcze dalej. Ale to będzie temat na inne wpisy.

Obiecuję, że zacznę opisywać rewelacje od podania danych ojca Józefa Kajetana – to nasz wspólny przodek oraz Bożeny Klimczak-Kaszta, Anny Kłyszyńskiej i Bożeny Ławrowskiej.

Albert z Wilna narysował imponujące drzewo genealogiczne, w zdjęciu tytułowym fragment dotyczący Józefa Kajetana.

Aha, i dane będę sukcesywnie podawał na drzewie My Heritage.

Jeden komentarz do “Józef Kajetan Sienkiewicz herbu Wenda (1798-1852)

  1. Congratulations! This is wonderful news. It is exciting when you can trace your roots back so far. I don’t read, write or speak Polish, however, I use Google Translate to understand what is in your posts. But lucky for me, your cousin and my best friend Bozenka helps me out when I’m confused. Congratulations again!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę