Wierzinkiewiczowie

Ten wpis początkowo nie miał treści. Ale Tato rozszyfrował to, co kiedyś napisał na odwrocie. I teraz wiemy, kto jest na zdjęciu. A zatem po kolei.

Po lewej stronie stoi Elżbieta Wierzinkiewicz (1880-1952), z domu Mieczkowska. To jest mama Babci Jadwigi. Zatem praprababcia Julki. Jeszcze na tym zdjęciu nie zajmuje honorowego miejsca, ale zobacz na tym zdjęciu, jest już w centrum uwagi.

Z lewej strony, przed Elżbietą, siedzi jej mąż – Wincenty Wierzinkiewicz (1873-1919). Mój pradziadek, ojciec Babci Jadzi.

Obok niego siedzi Anna Mieczkowska.  To jest babcia mojej Babci Jadzi, czyli moja praprababcia, a zatem prapraprababcia Julki! Trzy razy -PRA!

Za nią stoi Paweł Wierzinkiewicz. Na tym zdjęciu to już poważny mąż, a tutaj jeszcze chłopak.

Panna w białej sukience to Anna Wierzinkiewicz, siostra Babci Jadzi. Tutaj jeszcze dziewczyna, ale w okresie ślubu moich dziadków to już dorosła kobieta.

A teraz bardzo ważna kwestia – kiedy to zdjęcie było zrobione? Na zdjęciu są Wierzinkiewiczowie, ale nie ma babci Jadzi. Babcia urodziła się w 1913 r. Na zdjęciu jest Paweł, urodzony  w 1904 r. Może Babci jeszcze wówczas nie było na świecie? A może małych dzieci nie fotografowano? Z wieku Pawła można chyba wywnioskować, że zdjęcie wykonano przed 1918 r.

A może kiedyś uda się to rozszyfrować?

Rodzina Wierzinkiewiczów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę