Drzewo genealogiczne Sienkiewiczów

Drzewo genealogiczne Sienkiewiczów

Wielokrotnie już wspominałem o wynikach pracy p. Alberta z Wilna, który przez prawie rok badał archiwa w poszukiwaniu naszych przodków. I wielu z nich odnalazł. Tak wielu, że nie jestem w stanie ich tutaj opisać.

Na blogu wspominam głównie o „mojej” linii Sienkiewiczów, czyli – począwszy od mojego dziadka – o Kazimierzu, Wiktorze-Cezarym, Binifacym-Jakubie, Józefie-Kajetanie, Stefanie, Mateuszu, Jerzym, Janie, Jakubie i protoplaście, czyli Teodorze-Piotrze.

Ale przecież nie tylko: czytelnikami i czytelniczkami bloga są również potomkowie Michała-Jozafata (brata Bonifacego) czy bliższej naszym czasom Marii Bortnowskiej, siostry mojego dziadka Kazimierza. Cały czas jednak to ta sama „gałąź”, potomkowie Józefa-Kajetana.

Od niedawna jednak mam kontakt z linią, która pochodzi od Michała, brata „naszego” Jana, zatem oddzieliła się gdzieś w XVI czy XVII wieku. Do tej linii należą nieżyjąca już malarka Eugenia Sienkiewicz-Przyałgowska jak i zapoznani niedawno Jacek Sienkiewicz z Olsztyna czy Joanna Narkiewicz-Tarłowska z Warszawy.

I tu dochodzę do sedna wpisu. Otóż pomiędzy „naszą” linią a wspomnianymi potomkami Michała jest jeszcze cała masa, zapewne setki, Sienkiewiczów.

Oczywiście, nie jestem w stanie ich opisać. Ani nawet wspomnieć na blogu. Ale wszyscy zostali skrupulatnie przepisani do drzewa na MyHeritage przez mojego Tatę.

„Przepisani” z drzewa, jakie na moje zlecenie przygotował p. Albert z Wilna. Drzewo to zostało przygotowane na podstawie wywodów oraz schematów wywodowych. Obejmuje wiele pokoleń Sienkiewiczów aż do końca XIX wieku.

Tato wpadł na dobry pomysł, by zdjęcie tego drzewa umieścić na blogu, co niniejszym czynię. Mam nadzieję, że będzie czytelne.  I może ktoś jeszcze odnajdzie „swojego” Sienkiewicza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę