Każdy z innej parafii

Nowy rok chciałem zacząć z przytupem.

Ale nie wyszło. Mam jednak nadzieję, że mój plan tylko się opóźni, a nie całkiem spali na panewce.

Ale żeby nieco podgrzać atmosferę napiszę jaki to plan.

Otóż kilka miesięcy temu z polecenia pewnego pasjonata Kresów skontaktowałem się z genealogiem z Nowej Wilejki, panem Albertem. Wyjaśniłem o co chodzi, przekazałem mu posiadane informacje a on podjął się znalezienia informacji o przodkach.

Próbka jego możliwości przyszła dość szybko. Otrzymałem bowiem kilka ciekawych dokumentów dotyczących Witolda Sienkiewicza. Tak powstał ten wpis.

Ale potem na kilka miesięcy zapadła cisza. W październiku 2016 r. Pan Albert tak to tłumaczył:

Pracuję już w latach 60 przechodzę do 70 XIX wieku, ale muszę stwierdzić, że bardzo skakała rodzina z jednej parafii do drugiej, to coś okropnego, co hamuje poszukiwania i sprawia wiele trudności. 

No tak, tyle to wiem, że co drugie dziecko Wiktora Cezarego urodziło się w innej parafii

Pytałem:

Panie Albercie, a wcześniej? Lata 60 i 70te XIX w to już Wiktor Cezary. A jego ojciec, dziadek i pradziadek?

Odpowiedź była taka:

Szanowny Panie, te już lata mam zebrane pozostaje tam kilka takich niuansów, ale myślę, że je rozwiążę, w tym kierunku właśnie pracuję. Praca idzie powoli, ale stabilnie właśnie planuję wszystko ukończyć przed świętami i Panu nadesłać na wykonanym drzewie genealogicznym.

No niestety, prezentu nie było.

Panie Albercie, proszę pamiętać, że najbardziej interesują nas przodkowie Bonifacego i Józefa, ewentualnie rodzeństwo Wiktora Cezarego. Ostatnio w Internecie znaleźliśmy dużo rodzeństwa Bonifacego, pisałem o tym na blogu, poznałem nawet ich rodzinę, która żyje obecnie. Mam nadzieję, że właśnie takie najbardziej interesujące nas informacje i dokumenty od Pana dostaniemy.

Pan Albert pisał:

Witam Pana serdecznie, otóż sprawa polega na tym, że zostało mi właśnie dołączenie do rodowodu, dlatego planuję w terminie do 16 stycznia wysłać Panu materiał. To właśnie pamiętam co dokładnie dla Pana było i jest potrzebne, jak otrzyma Pan wykonaną sprawę, to pozna owoce pracy.

A zatem czekamy, Panie Albercie!

 

Jeden komentarz do “Każdy z innej parafii

  1. Zatem czekamy cierpliwie na nowe wieści 🙂 Korzystając z okazji, przesyłam serdeczne życzenia noworoczne i pozdrawiam wszystkich Sienkiewiczów i ich krewniaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę